Domů  »  NEWS  »  Archiv

MTBCROSS 2018 na Stříbrném Jezeře v Opavě

Aktualizováno: 28.8.2018

Výsledky s diplomy z 28. 9. 2018

 

Termíny:

Čtvrtek 27. 9. 2018 - pro mateřské, základní a střední školy.

Pátek 28. 9. 2018 - pro veřejnost, přijďte s námi oslavit státní svátek a zazávodit si v krásné lokalitě Stříbrného Jezera, opět pro vás připravíme technickou trať.

 

Změna prezentace na hlavní závod!!!

Již máme nalepovací čipy a tak není záloha na čip a nebude potřeba tolik času na prezentaci.

11:00 – 12:00 Prezentace - hlavní závod Senioři, Masters - Muži, Ženy

 

 

 

Děkujeme Jarda a Honza


MTBCROSS 2018 ve Slavkovském lesíku

Aktualizováno: 8.3.2018

 

Výsledky jarního závodu zde

Fotky1

Fotky2

Fotky Benyho

 

Moc děkujeme všem závodníkům a lidem co nám pomáhali od jednotlivců po firmy, bez vás by to nešlo.

Již během závodu jsme dostávali kladné hodnocení za zvolení lokality a profilu tratě.

Jen je třeba zdůraznit, že naše závody vždy budou jiné, hodně technické, utažené zatáčky kolem stromů, klády, krátké prudké sjezdy a výjezdy prostě mtbcross a příště snad brod. Nepolevíme.

Všichni zranění, co víme by měli být v pořádku. Jen nám líto, že nemohli dokončit závod.

 

 

 

 

 

 

 

Výhody registrace předem:
- výhodnější pozice na startu (ve všech kategoriích)
- nižší cena startovného
- po závodě NÁPOJ pro všechny online registrované ZDARMA


Těšíme se na Vás.

 

 

Zima pomalu odchází a my pro vás již připravujeme 1. závod v roce 2018, který se bude konat ve Slavkovském lesíku u fotbalového hřiště.

Sledujte jak NEWS tak Propozice, které budeme postupně doplňovat o potřebné informace a změny. Doufáme, že pro vás v tomto krásném místě připravíme zajímavou trať a vy tuhle novinku přivítáte kladně.

Závod se bude konat ve svátek v úterý 8. května.

Prosíme, až bude spuštěna online registrace, využijte platbu převodem.

 

Jarda a Honza


MTBCROSS podzim 2017

Aktualizováno: 14.8.2017

Děkujeme všem za účast na dvoudenních závodech MTBCROSS, již jsou zveřejněny výsledky, fotky budou dodány postupně.

 

Již tradiční podzimní závod na Stříbrném jezeře  o PRIZE MONEY 1500, 1000, 500 Kč a další hodnotné ceny.

Nenechte si ujít tradiční tombolu v režii Krejči :)

 

NOVINKA
Závodníci budou řazeni na start v jednotlivých kategoriích dle startovních čísel (tzn. dřív přihlášený, bude mít lepší pozici na startu)

 

V pátek 29. září pro základní a střední školy. 

Přihlaška pro školy zde

Propozice pro školy zde

 

V sobotu 30. září pro veřejnost - podrobnosti v propozicich.

On-line registrace je již spuštěna.

 

Děkujeme a těšíme se na vaši účast 


MTBCROSS jaro 2017 fotky, výsledky

Aktualizováno: 8.5.2017

Foto1

Foto2

Foto3

Foto Benny

 

Výsledky


POZOR ZMĚNA - POZOR ZMĚNA - POZOR ZMĚNA

Aktualizováno: 28.2.2017

Online registrace již skončila, pokud jste se nestihli přihlásit, můžete tak udělat přímo v den konání naší akce (viz harmonogram). Těšíme se na Vás

 

MTBCROSS BUDE 7. KVĚTNA v neděli na Stříbrném Jezeře v Opavě

Areál U Vodníka Slámy je z většiny po vydatných děštích pod vodou a pokud by voda opadla, velká část tratě by nebyla sjízdná. proto jsme museli operativně vyřešit kde se závod pojede. Těšíme se na vás v neděli na Stříbrném Jezeře v Opavě.

 

Důležitá informace, kdo nebude mít 200 kč na čip v bankovkách 2 x 100 Kč nebo 1 x 200 Kč bude čekat na drobné. Bohužel na to pak doplácejí ti, co za čip dali 200 kč a při vrácení se opět čeká na drobné. Přitom je to tak snadné - vzít si jednu bankovku 200 Kč.

 

Oproti minulým závodům máme novou registraci, tak se nelekněte. 

ONLINE REGISTRACE s možností ONLINE PLATBY běží středy 3. května 2017 (do 24.00)
Těšíme se na Vás.

 

 

 


MTBCROSS opět na Sádráku 1. října - sobota

Aktualizováno: 22.8.2016

MTBCROSS s OC BREDA & WEINSTEN a AUTOczech OPAVA - HYUNDAI

Pořádají MTBCROSS 30. září a 1. října na "sádráku".
V pátek 30. září pro základní a střední školy a 1. října pro veřejnost.

V den závodu 1. 10. se budou od rána rozdávat Bombus natural energy (Raw energy tyčinky)
BOMBUSENERGY

 

ONLINE REGISTOVANÍ DO HLAVNÍHO ZÁVODU MAJÍ PIVKO ZDARMA :)

 

HLAVNÍ ZÁVOD PRO VEŘEJNOST

Sobota 1. října bude pro veřejnosti a to jak pro nejmenší na odrážedlech tak pro juniory a dospělé. Opět se pojede o zajímavé ceny a PRIZE MONEY !!! Tak prosím sledujte naše stránky, nyní se snažíme připravit trať na druhé straně jezera. Mapa tratě.

 

Platba

Startovné prosím uhraďte na č.ú.: 2100779794/2010
Do zprávy pro příjemce uveďte, své jméno a jako variabilní symbol datum narození ve tvaru "ddmmrrrr".

Prosím, ti co vyhráli startovné zdarma, ať po registaci napíšou jen email.
Myslete všichni na zálohu za čip - 200 kč, bude vám vrácena a prosíme o drobné.

 

 

VÝSLEDKY 2/2016 

 

 


Květnový MTBCROSS s OC BREDA aneb závod míru.

Aktualizováno: 11.5.2016

Fotogalerie

Výsledky

První video

 

Čtvrtý MTBCROSS nám vyšel na státní svátek 8. Května, tak jsme sportem oslavili den vítězství  a osvobození. Opět jsme se potrápili dva dny s přípravou závodní tratě a vymyslet něco nového ve stejném areálu není tak snadné. Se skvělou pomocí musíme opět poděkovat firmě MERKO, prostě když se chce tak jde vše. Takže jsme natáhli trať úplně na jinou stranu, kde jsme využili ohrady od koní. Závodníci si užili otočky kolem stromů, přejezdy přes stromy, krátké výjezdy. Povrch tratě byl sice tvrdší, ale je to MTBCROSS. Přes louku se dostali na velkou lavici, která šla ve stylu MX i skákat. Ani nyní jsme nevynechali skvělý brod, asi všem nevyhovuje, ale je atraktivní jak pro diváky tak závodníky. Zbytek tratě je již znám, (účko, olšina, klády …) Do závodu se nám celkem tedy přihlásilo 176 závodníků.

Byl odstartován závod odrážedel a nyní prvně už v terénu, závod byl náročný a to hlavně pro rodiče. Po odstartování ty zkušenější děti vyrazily vpřed a některé zůstaly pozadu a s hlasitým povzbuzováním rodičů, hlavně otců se slzami v očích dojely do cíle kdy trefně moderátor podotkl, že to jsou slzy štěstí. Byly vidět i u některých rodičů, tady to byly zase slzy dojetí. Děti byly hned v cíli oceněny. Dále pokračovaly závody juniorů za skvělé atmosféry povzbudzování kamarády a rodičů. Taky vše proběhlo v pořádku, všichni se skvěle vypořádali s překážkami a mohli si porovnat síly.

Během celého slunečného dne byl doprovodný program jak pro děti tak dospělé. Děti si užily malování na obličej, trampolínu, houpačky, atd. Po celý den si diváci mohli prohlédnout nové modely vozů HYUNDAI z AUTOczech Opava. Před hlavním závodem byla exhibice Fit Studia Star-Opava na trampolínách.

Ve 13.30 byl odstartován hlavní závod na 60 min + jeden okruh. Od prvního kola, až na malý okamžik bylo jasné, kdo bude lídrem závodu. Byl to Matěj Lasák z MAX CURSOR Ostrava jako v loňském závodě. Je jasné, že tento mladý muž nemá konkurenci v našem závodě, ale bylo hezké jak jiní závodníci po závodě prohlásili, že je pro ně motivace nedostat od něj jeden, nebo dva okruhy. Vítěz za čas 1:08:57 nakroužil 12 těžkých kol. Moc děkujeme všem za účast a věřte, že chceme naše závody stále vylepšovat, takže nám pište připomínky ke každému závodu. Slibujeme, že v dalším závodě bude ve startovném pro děti nápoj a pro dospělé pivo. Děkujeme moc všem co nám pomáhají tento závod připravit, ať už viditelné firmy formou finanční podpory, tak lidi co nejsou vidět při stavbě a úklidu tratě, organizování, registrace atd.

Na podzim opět Sádrovna v Opavě !

 

Jarda a Honza

 

 


KVĚTNOVÝ MTBCROSS U VODNÍKA SLÁMY

Aktualizováno: 4.3.2016

Registrace je již ukončena, přihlásilo se 89 závodníku.  V neděli 8. 5. ráno je možno se registrovat na místě. Nezapomeňte prosím na zálohu za čip - 200 Kč (prosíme o drobné). Majitelé velkých bankovek si počkají až budou drobné :) a tak si může frontu vystát znova. Ve fotogalerii jsou již mapky tratí.

 

Tak nám zima pomalu končí a my pro vás opět chystáme závody v MTBCROSSu.

Zapište si do kalendářů, že druhou květnovou neděli tj. 8. 5. 2016 závodíte v areálu Mlýna U vodníka Slámy. Průběžně budeme do článku doplňovat informace. Pokusíme se nyní trať připravit v opačném směru.

Celkovou atmosféru bude doporovázet Rádio Orion a pro děti přivezou barvičky na obličej, herní zónu (hlavolamy, weykick, atd.) a v případně pokud bude hezky, tak i trampolínu.

Registrace je ukončena, lze se registrovat už jen na místě v neděli ráno.

Prvních 50 registrovaných v hlavním závodě, dostanou čelenku mtbcross zdarma.

 

J&J

Info: všichni online registrovaní na jarní MTBCROSS, získávájí startovné zdarma na 1. ročníku BREDA CITY TRAIL - www.citytrailopava.cz


MTBCROSS poprvé v Opavě u Stříbrného jezera

Aktualizováno: 6.10.2015

Hlavní závod MTBCROSS 3. října 2015

Dva dny jsme strávili při přípravě náročné tratě, kde si závodníci i ti nejmenší neměli šanci odpočinout. Okruh hlavního závodu měřil necelé 2 km a závodníci si užili jak výjezd, tak kořenový sjezd, otáčky o 180 st, výběh, klády a dropy. Za výpomoc při stavbě překážek, kde bylo potřeba využít těžké techniky děkujeme firmě EKOzem zastoupené Martinem Šimerou. Za celý den jsme rozdali 188 startovních čísel a s pátkem celkem 338.

Našim cílem je dostat na závody i cyklokrosaře, ale již jim začala sezona, tak na náš závod nepřijeli. Bylo by zajímavé, kdyby se v hlavním závodě utkali vítězové prvního a druhého mtbcrossu Petr Hampl a Matěj Lasák, ale i tak to byla parádní podívaná do posledního kola, kde se o první pozici přetahovali lídři závodu Petr Hampl a Adam Pilčík, který si taky část závodu užil na první pozici. V posledních kolech bylo ale rozhodnuto, kde si Petr Hampl vytvořil malý náskok, který si už jen v pohodě kontroloval. Za 60 min a jeden okruh nakroužili celkem 14 okruhů.

U žen od prvního kola vedla Johana Kolašínová a své vedení dotáhla až do cíle, Jonaha nakroužila 12 okruhů. Celý závod se jel v neskutečném tempu. Pro nás jako pro organizátory je důležité, že se nikomu nestal úraz, počasí bylo téměř letní. Všichni si mohli prohlédnout na louce nejnovější modely aut HYUNDAI firmy AUTOczech Opava.

Snažili jsme se pro diváky i závodníky zajistit slušné zázemí s toaletami a občerstvením, velké díky patří Pavlu Rovňanovi, panu Stonišovi a zaměstnancům z Mlýna u vodníka Slámy. Také bych chtěl opravdu moc poděkovat všem, kdo nám pomáhal při stavbě tratě a zázemí, bylo to perfektní. Díky !!!! Z každého závodu se chceme poučit, co příště udělat jinak a lépe, tak nám pište. V příštím závodě posuneme prezentaci do hlavního závodu o hodinu od 10 do 12 hod.

Jedinou smutnou tečkou na celé akci je, než jsme si zajeli zpět pro klády, které byly použity na překážky, že nám je někdo ukradl - foto klád.

Výsledky

Foto

Novinky.cz

Foto Josef Zajíc

 

Pro základní a střední školy v pátek 2. října 2015

Už podle přihlášek bylo jasné, že se závodů zúčastní 3x tolik studentů než v prvním mtbcrossu cca 150.
Vše probíhalo v pohodě. Před startem se jelo zaváděcí kolo, aby všichni viděli nástrahy námi připravené tratě. Závodníci byli poučeni, že bez přilby nelze startovat a zúčastnit se závodu.

Postupně se startovalo od nejmenších a po nejstarší. Vše probíhalo v perfektním „fair play“ duchu za povzbuzování spolužáků a kantorů. Všichni si vyzkoušeli klády, které nesmí chybět na žádném mtbcrossu, někteří klády přebíhali ti dovednější již skákali, samozřejmě se to neobešlo bez pádů. Nakonec jsme vytvořili družstva (2 kluci a 1 dívka) a jely se závody ve štafetě. Jsme rádi, že se nikomu nic nestalo, mládež si zazávodila a zasportovala v krásném prostředí na čerstvém vzduchu. Počasí bylo na jedničku, slunečno a bezvětří. Moc děkujeme kantorům, že své žáky přihlásili na závody a doufáme, že v dalším podzimním mtbcrossu se nás sejde ještě více.

Startovné pro školy je zdarma a vítězové vyhrávají startovné do závodu, který je druhý den (již o věcné ceny a prize many). Výsledky budou doplněny.

Foto

Moc děkujeme všem firmám, které nám poháhají tento náročný závod uskutečnit, bez vás by to nešlo !!!

 

 Jarda Kopecký

 


Třetí MTBCROSS NA STŘÍBRNÉM JEZEŘE v Opavě !

Aktualizováno: 10.8.2015

Tak dnes jsme natáhli část tratě  - zatím pro juniory.

 

Na podzim 2. - 3. října bude MTBCROSS na "sádráku". V pátek 2. října pro základní a střední školy, jako první podzimní MTBCROSS a doufáme, že se školáků přihlásí ještě více. Opět můžete vyhrát startovné zdarma na sobotní závody.

Sobota 3. října bude pak věnována veřejnosti a to jak těm nejmenším na odrážedlech tak i juniorům a dospělým. Samozřejmě se pojede o zajímavé ceny a PRIZE MONEY !!! Tak prosím sledujte naše stránky a držte nám palce ať se nám podaří připravit zajímavou trať.

Místo konání závodu je TADY. Stará pláž (v pohledu na mapu vpravo).

 

Sobota 3. 10. 20/9 °C

Ráno skorojasno až oblačno. V průběhu dopoledne pak jasno. V odpoledních hodinách bude oblačno až zataženo. Na večer očekáváme oblačno až zataženo. Maximální teplota 20.4 °C.

 

Platba

Startovné prosím uhraďte na č.ú.: 2100779794/2010
Do zprávy pro příjemce uveďte, své jméno a jako variabilní symbol datum narození ve tvaru "ddmmrrrr".

 

 

J&J

   

 

 

          

    Opava city

 

              SUBWAY          GHOST BIKE           Unicont                                           

      

Partneři 2014-2018